Baba / Anne sağlık durumundan tayin istemek | Polis Forum
  1. Forumda sizden para isteyen kişilere asla itibar etmeyiniz. Kimseye 1 tl dahi göndermeyiniz. Bu konuda site yönetimi olarak sizleri uyarıyoruz. Doğacak sonuçlardan kullanıcılar sorumludur.

Baba / Anne sağlık durumundan tayin istemek

zorbey 26 Kasım 2016

1. zorbey

zorbey Komiser Yardımcısı

187
    169
    0
    Babamın rahatsızlığı nedeniyle "% 82 raporu" ve + "Günlük yaşam aktivitelerini yerine getirebilmek için refakatçi desteğine ihtiyacı vardır" şeklinde raporu mevcut.

Sayın Genel Müdürümüz Selami ALTINOK'un İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olduğu dönemde, kendisi tarafından imzalanarak birimlere gönderilmiş, 13.01.2016 tarihli “Özürlü yakını olan personelin durumu” konulu, İçişleri Bakanlığı Genelge No: 1 Emniyet Genel Müdürlüğü Genelge No : 4 numaralı genelgesi yayınlandı ve bu genelge ile personelin anne, baba eş ve çocuklarında Heyet Raporu ile “% 50 ve üzerinde özürlü olan ve Günlük Yaşam aktivitelerini başkalarının desteği olmadan sürdüremeyen hastalar” şeklinde özürlü yakını olan personele gerekli kolaylığın sağlanması tebliğ edildi. Ayrıca bu genelge ile Ağır özürlü ifadesinin günlük işlerini başkalarının yardımı olmaksızın yerine getiremeyecek hastaları ifade ettiği bildirilmiştir.

Bütün bunlar doğrultusunda babamın bulunduğu Büyükşehir olan ile tayinimi talep ettim ancak, Emniyet Teşkilatı Atama Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre uygun görülmemiştir denilerek cevap verildi. Madem atama yer değiştirme yönetmeliğimize uygun değil, yukarıda yazdığım İçişleri Bakanlığı genelgesini niye yayınlandı. Eski tarihli bir genelge değilki. 13.01.2016 tarihli bir genelge.

Şimdi madem bizim atama yer değiştirme yönetmeliğimize uygun değil, İçişleri Bakanlığının ilgili genelgesi niye kurumda tebliğ edildi. İçişleri Bakanlığı Emniyet Teşkilatının atama yer değiştirme yönetmeliğini bilmiyormuydu ki, genelgede anne ve babayı da katarak gerekli kolaylığın sağlanması duyuruldu.

Bu konuda bilgisi olan veya buna açıklama yapabilecek bir arkadaşımız var mı?

Yukarıda yazdığım babamın raporlarını da ekleyerek İçişleri Bakanlığı'nın ilgi genelgesi doğrultusunda mahkemeye müracaat etsem birşey elde edebilir miyim?

wiya bunu beğendi.
  2. wiya

wiya Komiser

264
    138
    0
    Devrem hukuk hem nettir ama iceriginin ne anlattığına bakmak gerek.bu konuda daha önceden açılan davalari tanidigin bi avukat kanalıyla incele.bence yuru derim.hani vay efendim.benim yerim iyi hemde iyi yerlerde çalışıyorum rahatim bozulmasın dersen orası ayrı
    .aileden uzak oldun mu benim için bugün yerler ayni hiç birini istemem yani

zorbey bunu beğendi.
  3. Hasan8051

Hasan8051 Yeni Üye

1
    1
    0
    Devrem bende babamin saglik durumundan hatay iline atamamin yapilmasini istedim babamin yuzde 90 raporu vardi fakat benimde ayni sekilde kabul etmediler ama bu yil maraşı isteyecegim memleketime en yakin illerden birisi oldugu icin bakalim bu yil kabul edeceklermi bulundugum ilde bu yaz 5 bitecek burasi 6 yil hakkimizda hayirlisi

zorbey bunu beğendi.
  4. zorbey

187
    169
    0
    İnşaallah olur tayin talebiniz. İşin ilginç yanı hem atama yer değiştirme yönetmeliğimizde böyle bir engel var madem, 2016 ocak ayında niye İçişleri Bakanlığı genelgesini yayınladınız ve tebliğ ettiniz. İçişleri Bakanlığı genelgesi Genel Müdürlüğe geldiği zaman bizim atama yer değiştirme yönetmeliğimize aykırı, personel bu genelgeye göre tayin talebinde bulunur diye niye reddetmediniz de bize tebliğ ettiniz diyesi geliyor insanın.

wiya bunu beğendi.
  5. wiya

wiya Komiser

264
    138
    0
    Valla süper demissin.helal sana .

zorbey bunu beğendi.
  6. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    %82 ve %90 raporlu yakını olan arkadaşlar, ağır engelli kısmında evet mi yoksa hayır mı yazıyordu? Biri yazmak zorunda malum

7. zorbey

187
    169
    0
    İçişleri Bakanlığı'nca Ağır özürlü ifadesinin günlük işlerini başkalarının yardımı olmaksızın yerine getiremeyecek hastaları ifade ettiği bildirilmiştir.olup babamın %82 rapor + "günlük işlerini başkalarının yardımı olmaksızın yerine getiremez" şeklinde raporu var olmasına rağmen Atama Yer Değiştirme Yönetmeliğimizce uygun görülmemiş.

Oysaki yukarıda da yazdığım gibi 2016 Ocak ayında İçişleri Bakanlığınca bu şekilde anne ve baba da dahil olmak üzere hastası olan personele yardımcı olunmasına dair genelge yayınlanmış ve tebliğ edilmişti.

8. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Adamlar o yazıya bakmıyor malesef. Ağır işaretli mi değil mi sadece ona bakıyorlar. Gerisi hiç ama hiç umurlarında değil

9. zorbey

187
    169
    0
    düşmez kalkmaz bir ALLAH. İnsan böylesi zamanda anne ve babasının yanında olamayacaksan ne zaman olacak ? Bu nedenle o anne ve babaların yaşadığı sıkıntılarda bu müracaat ve raporlara rağmen ve üstelik genelge yayınlanmasına rağmen uygun görmeyenler Yüceler Yücesi ALLAH'ın da bir hesabı olduğunu unutuyorlar. Anne ve babanın ah oğlum bi yanımızda olabilseydin dediklerindeki içinizde oluşan o acı tarif edilebilir mi? Sadece atama yer değiştirme yönetmeliğine uygun değil diye bir cevapla geçiştirilir mi?

10. GECEYARGICI

GECEYARGICI Bekçi

37
    14
    0
    arkadaşlar memleketinizde baba veya annenize bakacak kardeşiniz olmadığını belirtip bunu kardeşlerinizin bulunduğu yerlerden ikamet almanız calıştığı kurum veya işyerinden tayin yapılamayacağı şeklinde yazı almanız halinde olma ihtimali yüksek böyle yapan 2 kişinin tayin olduğunu gördüm

11. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Hocam ben ist çevik kuvvetteyim ve daha ilk yılımı doldurmadım. benim sadece kız kardeşim var fakat kendisi başka bir şehirde ve evli, üstelik hamile. Bunu doktordan aldığı kağıtlarla belgeleyebilirim. Benim babam engelli ama ağır raporu yerine durum bildirir raporu almışlar ve onda bakıma muhtaç yazıyor. Gerekirse engelli raporu da alırız ama ağır yazılır mı bilmiyorum. Ben öyle sürekli tayin falan istemiyorum. Geçici görevle falan göndermezler mi Kütahya'ya? Kütahya büyükşehir değil ama ben tayin olmasam da olur en azından 1 yıl kadar babamın yanında olmak istiyorum iyileşene kadar. Bana önerebileceğiniz bir yol var mıdır? Yardımınızı bekliyorum.

12. zorbey

187
    169
    0
    Hastaneden rapor alınarak 3+3 ay olmak üzere 6 ay refakatçi olarak kalabiliyorsunuz şeklinde biliyorum, ama tam bilgi için araştırınız. fakat bu şekilde yani 3 ay şeklinde refakatçi kalınabildiğini biliyor, fakat şartlarının ne olduğunu bilmiyorum.

13. GECEYARGICI

GECEYARGICI Bekçi

37
    14
    0
  14. sparke

sparke Yeni Üye

3
    0
    0
    Heyet raporu tam tesekkullu devlet hastanesinde alabilirsiniz gecmis olsun.ayrica kutahya iline tayin isteyebilirmisin tam bilgi sahibi degilim.insallah mumkun olur

15. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Engelli raporu aldık şimdi, anne baba dahil değilmiş malesef. Yani en fazla geçici görevle gönderirler o bile çok zor. Baş müdürün insiyatifinde herşey.

16. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.602
    0
    Herşey mümkün

17. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.602
    0
    Sizin durumunda olupta tayin olan çok arkadaş var

18. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Çok güzel söylüyorsun da benim memleket büyükşehir değil. Asalet de tastik değil... Ne yapalım yazıp göndereceğiz dilekçemizi bakalım ne diyecekler... Zaten kabul olmazsa istifayı düşüneceğim başka çarem yok. Maaşın yarısı yol parasına gidiyor. İki günde bir git gel yapıyorum...

19. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Son durum şöyle: İstanbul'dayım, Babam %94 ağır Annem %61... Kız kardeşim başka şehirde evli ve şu an hamile. Benim asalet tasdik değil ve memleketim büyükşehir değil. İki günde bir yardım için memlekete gidip geliyorum ve hem maddi hem fiziki olarak çok fazla zorlanıyorum.
    Buna göre;
    Memlekete tayin isteyebilir miyim? En azından 1 saatte gidip gelebileceğim bir komşu büyükşehire isteyebilir miyim?
    Asaleten olmasa da geçici görevlendirme ile gönderirler mi?
    Ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olabilecek biri var mı?