Engelli Yakınları | Polis Forum
  1. 2000 mesaja 200 TL ödülü kazanan arkadaşımız Dart31. kendsini tebrik ediyoruz. 2000 Mesaja 200 TL Ödül

Engelli Yakınları

enricco 8 Kasım 2016

1. enricco

enricco Administrator Yetkili Kişi

717
    493
    0
    engelli yakınları hakları vs konularda gibi bilgisi olan arkadaşlar buraya..

2. Xeana

Xeana Administrator Yetkili Kişi

464
    486
    0
    Sizlerden gelen yoğun istek üzerine hataları eski altyapımızda düzeltme imkanımız olmadığı için altyapıyı tamamen değiştirerek yüklü miktarda paraya da kıyarak lisanslı sağlam bir altyapı oluşturduk. Eski kullandığımız ile yeni altyapımız farklı firmalar olduğu için yazdığınız yorumları ve üyeliklerinizi yeni sisteme geçiremedik.
    Konu başlıklarını tekrar açıyoruz ve sizlerden ricamız konuları tekrar bilgileriniz ile canlandırmanız.Kısa sürede sitemiz eski durumuna sizler sayesinde kavuşacaktır anlayışınız ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyoruz.

3. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Konu için teşekkürler.

Xeana bunu beğendi.
  4. dijital23

dijital23 Yeni Üye

1
    0
    0
    Selamün aleyküm benim baba %90 ağır özür raporu var.Babam ssk emeklisi memleket elazığ tayin durumu olabilirmi.babama ablam bakıyor şuan annemde rahatsız.ablam.annem baba .kimse yok başka.

5. Eneseme

Eneseme Komiser

242
    120
    0
    Engelli yonetmelogi hakkinda bilgisi olan birisi yazsa benmde bilgye ihtyacm var

6. sarfınazar

sarfınazar Komiser Yardımcısı

114
    62
    0
    Senin baktığını göstermek için Babanın adresini senin ikamete aldır, %90 ve ağır özürlü olduğuna dair aldığın sağlık kurulu raporunu yazacağın dilekçeye ekle ve biriminden havaleli olarak personel daire başkanlığına göndererek memlekete tayinini iste. Büyük ihtimalle gidersin. Ayrıca bu raporla engelli yakını olan personel konulu Egm genelgesine göre diğer kamu memurları gibi sekiz beş çalışıp gece nöbeti ve her türlü EK görevden muaf olma gibi hakların da var. Sağlıklı bilgi için personel daireyi telefonla ara, görev yerindeki personel şube ve sosyal hizmetler şube ile görüş

Sent from my iPhone using Polis Forum

7. Eneseme

Eneseme Komiser

242
    120
    0
    Benim esimde yuzde 82 engelli raporu mevcut.bu rapor ile ben 8 5 calisabilrm yani ama bakima muhtac degil o yuzden icim rahat olamadgdan hc kullanmadm hakkimi

ademiyet bunu beğendi.
  8. Eneseme

Eneseme Komiser

242
    120
    0
    8 5 e gectiktn sonra meslegn geei kalani hep bu sekildemi gececek istege bagli bseymi bu.

9. sarfınazar

114
    62
    0
    Talep edersen 8 5 çalışırsın dilekçe verirsin. Diyelim 1 sene çalıştın sonra normal çalışmak istiyorsun o zaman normal çalışmak istediğine dair tekrar dilekçe yazıp personel şubeye verince normal yani 12 24 çalışabilirsin. Sekiz beş çalışmak için kriter % 50 ve üzeri engel ve ağır özürlü olmak koşulu isteniyor. Diyelim % 90 özür oranı var ancak ağır özürlü kısmı HAYIR yazıyorsa çalışamazsın. Süreli raporlarda bir sonraki aldığın raporda oran % 50 altına düşerse ve ağır engel yazmazsa 8. 5 çalışma hakkında ortadan kalkar

10. sarfınazar

114
    62
    0
    Ayrıca engel oranı % 50 ve üzeri ağır engellilerin ya da ağır engelli olmayıpda % 80 ve üzeri raporu olanların 2. Şarktan muafiyet hakkı var bınunla ilgili de dilekçene sağlık kurulu raporunu ekleyip biriminden havalesi olarak personel daireye gönderiyorsun ve muaf oluyorsun.

11. sarfınazar

114
    62
    0
    Eneseme eşinin raporunda ağır engelli yazıyorsa 8. 5 çalışma hakkını kullan için rahat olsun. Engelli yakını olmak dünyanın en zor ve meşakkatli durumu.

12. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0

Rapor oranı yüzde kaç olunca 8 5 çalışma hakkin oluyor. Bilginiz varsa paylaşır misiniz.

13. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0

Bizim raporda ağır engel yazmıyor ama %64 sekiz beş hakkı var mı.

14. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0

Ağır engel ibaresi neye göre ekleniyor.

Biz rapor alırken doktorumuza bize sadece fizik tedavi hakkı verecek bir oran olsa yeter demiştik. Ve %64 verdiler.

Hastalığımız gen mutasyonu yani en azından şimdilik (tip ilerleyen kadar) kalıcı. Belki temmuzda yenilenecek raporda ömür boyu isteyebiliriz.

Ama bu raporun artısını eskisini bilmiyorum.

Avantaj ve dezavantajları hakkında bilginiz var mı.

Çocuğumuz 1.5 yaşında. Bu raporlar ilerideki meslek hayatlarını eğitimlerini vs. Etkiler mi.

15. sarfınazar

114
    62
    0
    Raporunuz isterse % 95 olsun Ağır özürlü yazmıyorsa 8/5 çalışma hakkınız yok, yönetmenliğe göre başkasının yardımı olmadan günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştiremeyen kişiye ağır özürlü denir diyor ancak doktorun insiyatifinde. Doktorlar Genelde fiziksel özürlü veya alt bezi kullananlara veriliyor.

16. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0

1.5 YAŞINDA kızımız yürümüyor henüz. Haftanın 5 günü 6 saat fizin tedaviye gidiyoruz.

Raporu alırken tanimiz henüz konmamişti.

Bilgiler için teşekkürler.

17. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Merhaba. Ben Uşaklıyım ve bildiğiniz gibi küçük şehir. Ailem orada. Benim elimde engelli babama ait özür raporu değil "durum bildirir raporu" var ve altında karar: Bakıma muhtaç yazıyor. Herhangi bir yüzde vs. yok ama. Hastalıkları ve karar kısmında "bakıma muhtaç" olduğu yazılı. Memleketime babamın yanına tayin olabilir miyim? Yoksa illa ki özür raporu mu gerekli?

Son düzenleme: 16 Aralık 2016
  18. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Yardımcı olabilir misiniz tica etsem?

enricco bunu beğendi.
  19. enricco

enricco Administrator Yetkili Kişi

717
    493
    0
    Bu konuda bilgim yok diğer. Bilen arkadaşlarımız yazacaktır

E6603 www.polisforum.net mobil uygulaması ile gönderildi.

20. Galoten

Galoten Bekçi

13
    4
    0
    Teşekkür ederim en azından diğer insanlar gibi bilmiyorum demek yerine yanlış yönlendirmiyorsunuz. Ankara personel daireyi aradım anne baba batıdan batıya tayin için mazeret sayılmıyor dedi. Yönetmelikte yazıyor ama dedim ne yönetmeliği dedi. Egm atama ve yer değiştirme deyince sen bir şansını dene dedi sadece. Umarım konuya hakim veya tecrübe sahibi birini bulabilirim.

enricco bunu beğendi.