SICAK KONU - Forumu maddi çıkar amaçlı kullananlar olabilir | Polis Forum

SICAK KONU Forumu maddi çıkar amaçlı kullananlar olabilir

zz1907 13 Kasım 2016

1. zz1907

zz1907 Yeni Üye

8
    13
    0
    ARKADAŞLAR.. LÜTFEN BU TUZAĞA DİKKAT EDİNİZ...

EÖDT NE GÖRE CEZA ALANLARIN CEZALARINI SİLDİRİYORUZ,
    AYM İPTAL KARARINA İSTİNADEN ŞU KADAR İPTAL KARARI ALDIK,
    FALANCA NUMARAYI ARAYIN AVUKATIMIZ SİZE DESTEK VERSİN,
    ELİMİZDE FALANCA KADAR EMSAL KARAR VAR,
    VS VS VS

DİYEREK KONU AÇAN, PAYLAŞIM YAPAN VE HATTA TELEFON NUMARASI YAZAN ORGANİZE OLARAK ÇALIŞAN RANT AVCILARI VAR

BU KİŞİLER FARKLI RUMUZLARLA DAHA ÖNCE AYNI ÇALIŞMAYI MEMURLAR.NET SİTESİNDE AYLARCA YAPMIŞLAR, GÖRÜNCE KENDİLERİNE BİR KAÇ SORU SORUP TEZGAHLARINI BOZDUM.
    O SİTE BUNLARIN NE OLDUĞUNU SONUNDA ANLADI VE PAYLAŞTIKLARI REKLAM AMAÇLI TELEFON NUMARALARINI BARINDIRAN İLETİLERİ SİLDİ, KONU BAŞLIKLARININ BİR ÇOĞUNU KAPATTI VE BUNA BULAŞAN RUMUZLARI YASAKLADI.
    ŞİMDİ DE BU FORUMA AÇTILAR TEZGAHLARINI.
    ELİMİZDE 30 KÜSÜR EMSAL KARAR VAR VE BUNLARIN 24 TANESİNİ NUMARASINI YAYINLADIĞIMIZ AVUKATIMIZ KAZANDI DİYE YAYGARA YAPIYORLAR.
    O NUMARAYI ARADIĞINIZDA İSE KARŞINIZA İSMİNİ SEFA OLARAK SÖYLEYEN VE AVUKATIN DANIŞMANIYIM DİYEN BİRİ AÇIYOR, DERDİNİZİ ANLATINCA (DERDİNİZ HER NE OLURSA) ÇÖZERİZ DİYORLAR VE BAŞLIYORLAR SİZDEN TALEP ETTİKLERİ BEDELİ SÖYLEMEYE..

İNANMAYINIZ..
    GERÇEKTEN YARDIMCI OLMA AMACI GÜTSELER MADDİ BEKLENTİ İÇİNE GİRMEZLER.

HAKKINIZI SONUNA KADAR ARAYINIZ, AYM NİN TÜZÜĞE YÖNELİK İPTAL KARARINI İLLAKİ DEĞERLENDİRİN, GEREKİRSE KENDİNİZ YAZIN GEREKİRSE HAKİKATEN EMİN OLDUĞUNUZ BİR AVUKATTAN YARDIM ALIN AMA YALANLARLA İŞ YAPAN VE MAĞDURİYETLERİNİZİ İSTİSMAR EDİP RANT PEŞİNDE KOŞAN KİŞİLERE AKLINIZI VE PARANIZI TESLİM ETMEYİN.

BU KİŞİLER AYNI ZAMANDA FACEBOOK ÜZERİNDEN POLİS HUKUKUMUZ DİYE BİR SAYFADA DA AYNI ÇALIŞMA İÇİNDELER..

WEB ORTAMINDA HERKESİN RAHATLIKLA BULABİLECEĞİ, 3-5 ADTE İDARE MEHKEMESİ KARARINI PAYLAŞIYORLAR VE BUNLAR GİBİ DAHA 20 KÜSÜR EMSAL ELİMİZDE VAR BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN GÖRÜŞELİM DİYE YAYIN YAPIYORLAR..

VE SADECE DİSİPLİN CEZALARI İLE İLGİLİ DEĞİL, EŞ DURUMU TAYİNİ, SAĞLIK YÖNETMELİĞİ KONUSUYLA İLGİLİ ATAMALAR VS VS AKLINIZA NE GELİRSE..

BAHSETTİĞİM YERLERDE FOYALARINI ORTAYA ÇIKARDIĞIM İÇİN, BENİ CEZALARIN İPTAL OLMASINDAN RAHATSIZ OLAN BİRİ GİBİ ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞTILAR :) BUNDAN BEN DAHİL , KİM NİYE RAHATSIZ OLSUN Kİ..?

DEDİĞİM GİBİ LÜTFEN AKLINIZI KİRAYA VERMEYİN..

MAĞDURİYETİNİZİ KULLANIP SİZİ UMUTLANDIRAN KİŞİLERE PARA KAPTIRMAYIN..

NE DEMİŞ NİETZSCHE; "UMUT EN BÜYÜK KÖTÜLÜKTÜR ÇÜNKÜ İŞKENCEYİ UZATIR.."

BİLGİNİZ OLSUN..

DİKKATLİ OLUN..

SAYGILARIMLA..

flic, Woozz ve enricco bunu beğendi.
  2. enricco

enricco Administrator Yetkili Kişi

734
    502
    0
    Böyle bir şeye izin vermeyiz. şikayet et butonuna basmanız yeterli mesajın altındaki anında gereği yapılır. Bilginiz için çok teşekkürler.

flic, wiya, Woozz ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  3. zz1907

zz1907 Yeni Üye

8
    13
    0
    İlginiz ve duyarlılığınız için teşekkür ederim sayın editör..
    Lakin uygun görürseniz açtığım bu konu başlığı da şöylece bir dursun ki; arkadaşlar dikkatli olsunlar..
    Neticede bir kişinin bile bu tuzağa düşmesini engelleyebilirsek evladır..

Saygılarımla..

krrmn bunu beğendi.
  4. enricco

enricco Administrator Yetkili Kişi

734
    502
    0
    Konunuz açık.

5. ykp4453

ykp4453 Komiser Yardımcısı

196
    78
    0
    Peki adi ne bu sahislarin klanmis oldugu kullanici isimlerini de buradan paylaşalim ki arkadaslarimjz magdur olmasin

6. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.605
    0

Polisi bile dolandirmaya çalışıyorlar şer...ler hain bunlar ya

wiya bunu beğendi.
  7. Kolpacı33

Kolpacı33 Komiser Yardımcısı

151
    113
    0
    Bir iki kişi vardı avukatının var emsal karar var diye.. neyin emsal karariysa onuda anlamadım ya neyse

wiya bunu beğendi.
  8. wiya

wiya Komiser

268
    138
    0
    Polis olarak gerek meslek içerisinde gerek sosyal hayatta kendimize davranışlarımıza dikkat etmemiz gerekiyor ya .Bunu bilen avukatlar polislere karsi farklı tutum sergiliyor .Neden mı dersiniz? Denetim mekanizmasınin farklı islemesinden dolayı.adli bir olaya karıştığıniz diyelim hemen idari de soruşturma da geçiriyoruz.bizlerde tedbiren bi avukata danisalim dediğimizde bunu bilen avukatlar profesyonel destek almazsan başın ağrır diyor,profesyonel destekte profesyonel para gerektiriyor:)biliyor bize en ufak birseyde uyarma kınama cezası verileceği kimi muhakkik atanacağını ,yada arkadaşlarımıza karşı bak işte soruşturma geçiriyor diye mahcup olacağımızı .O nedenle bize tarife farklı işliyor gibi geliyor:)

9. wiya

wiya Komiser

268
    138
    0
    Bazı avukat arkadaşlarım var sagolsunlar bir telefon kadar yakınım da her konuda yardımcı olurlar.o ve onun gibi meslek ahlakı olanlardan Allah razı olsun .Yoksa polisi 5000para alıyor versinler iki bin de bize diye gören art niyet giden çok avukat var.(esasen avukat demeyelim de insan diyelim)

10. wiya

wiya Komiser

268
    138
    0
    Valla Allah polise dayanma gücü kuvveti versin.Ben artık beladan kaçıyorum dışarıya bile gelmesin diye çıkmak istemiyorum..

Dart31 bunu beğendi.
  11. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.605
    0

Kader den kacinilmaz

12. Kolpacı33

151
    113
    0
    Ceza alana elimden gelen yardımı yaparım para pul umrumda değil ben çektim geridekiler çekmesin

ykp4453 bunu beğendi.
  13. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.605
    0
    aile
    aile içi kavdan bile ceza veriyor emniyet

14. Kolpacı33

151
    113
    0
    İtiraz edin itaraz etmezseniz ileride sıkıntı olur.. Resmi sifatin gerektirdigi tutum ve davraniş ceza vermek icin emniyetin elinde bir degnek gibi duruyor hic birsey bulamazlarsa bundan verirler ama itiraz edin hukuk gecte olsa yerine geliyor

ykp4453 bunu beğendi.
  15. ykp4453

196
    78
    0
    abı ıyıkı senın gıbı meeslektaşlarımız var alah razı olsun

16. ykp4453

196
    78
    0
    aynen abı ben davamı acaacam allahın ıznıyle sonucu da burdan paylaşcam ıptal ettrcem o cezaları fetocu adı bır komserın kaldıkı ıhraç olmuş şahsiyet yazmıs oldugu yalan dolan bır rapordan ceza almak ınsanın gucune gıdıyor

Kolpacı33 bunu beğendi.
  17. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.605
    0
    tebrikler kolpacı kardeş

Kolpacı33 bunu beğendi.
  18. ManOfLove

ManOfLove Komiser Yardımcısı

187
    213
    0
    Hakli oldugunuza emin oldugunuz konularda kesinlikle dava açın, kazanirsiniz. Hakli oldugunuz hususta da supheniz var ise bunu illaki bi tanidik avukat bildigi olan bi meslektasiniz yakininiz vardir ondan konuyla ilgili inceden tuyolar alin ve davayi her ne olursa olsun kendiniz acin araya araci dereci neci oldugu belli olmayan sahsiyetsizlere guvenmeyin babaniz da olsa.

Kurda sormuslar ensen niye bu kadar kalin diye...

19. ManOfLove

ManOfLove Komiser Yardımcısı

187
    213
    0
    Ben resmi aracla kaza yapan arkadaslara sahsim adina emsal karar konusunda ve hukuki destek yolunda elimden geldigince yardimci olurum. Bu konudan muzdarip bir cok meslektasim oldugunu cok cok iyi biliyorum. Arkadaslar kaza yapana kadar "iyi soforsun, iyi polissin, şoylesin boylesin" yaptiktan sonra yaninizdaki ekip arkadasiniz ve sefinizde dahil arkanizda kimse kalmaz kazali aracla bakisir durursunuz, haa gelen trafik polisi arkadaslarinizdan dahi kazik yiyebilirsiniz, onu da ilave edeyim.

Bence bu soforluk ve kazadan mutevellit acilan sorusturmalar, konusu ayri bi baslik altinda degerlendirilmeli ve analiz edilip tartismaya acilmali. Zamanim olursa acarim. Kazasiz belasiz gorevler diliyorum meslektaslarima.

Onemli not: siz siz olun goreve baslamadan evvel teslim aldiginiz arac gerec vs. Kontrol etmeden, eksiklikleri arizalari var ise raporunu tutmadan teslim almayin, "kullanmayin". En guclu silahimiz belimizde degil elimizde olsun(kalem)...