HAGB POMEM' DE SORUN OLUR MU? | Polis Forum
  1. 2000 mesaja 200 TL ödülü kazanan arkadaşımız Dart31. kendsini tebrik ediyoruz. 2000 Mesaja 200 TL Ödül

HAGB POMEM' DE SORUN OLUR MU?

Karakus 8 Kasım 2016

1. Karakus

Karakus Yeni Üye

4
    0
    0
    Arkadaşlar ben 18. Dönem Pomem kazandım. Fakat basit yaralama ve hakaret nedeniyle 6 ay 29 gun hagb (hükmün açıklanmasının ertelenmesi kararı) verildi. Duyduğum kadariyla benzer durumlarda olup atılan ve mahkeme kararı ile tekrar dönen arkadaşlar varmış. Benim 5 yıl denetim süresi doldu şuanda. Bu durum sorun olur mu ya da benzer durumda olup okuldan atilmayan var mı ?

2. insangibi09

insangibi09 Bekçi

29
    20
    0
    Pomem giris sartları f) bende 2 maddeye gore elemeniz yapilir diye dusunuyrm. dua edinde arada kaynayin ama zorr zor.ihtimal

3. Karakus

Karakus Yeni Üye

4
    0
    0
    Cevabınız içim teşekkür ederim. Fakat Giriş şartlarına göre bir problem yok 1 yıl ve üzeri kasten işlenen bir suçtan hüküm giymiş yada hagb verilmiş olanlar ile yüz kızartıcı suçlardan 1 gün dahi ceza alanlar kastediliyor. Akademiyi aradım sorun olmaz ama okul kurulunun insiyatifinde birsey dediler.

4. insangibi09

insangibi09 Bekçi

29
    20
    0
    Hayir orada kasten islenen suclsrardan 6 ay ve daha fazla ceza almamis affa ugramamis hagb karari verilmemis olmak demek var. basit yaralama ve hakaret kasten islenen suctur. akademideki arkadas yanlis soypemis. insallah birsey olmaz ama bence buna da alisin

5. Karakus

Karakus Yeni Üye

4
    0
    0
    Anladım üstat ama o 6 ay 1 yıla çıkarıldı o yüzden olur diyende var olmaz diyende arada kaldım bende.

6. insangibi09

insangibi09 Bekçi

29
    20
    0
    Bende suan 1 yil olarak gordum baktgmda ve 1 yil ise sorun olmaz sizin icin

7. Karakus

Karakus Yeni Üye

4
    0
    0
    İnşallah teşekkür ederim ilginiz için.

8. Eneseme

Eneseme Komiser

242
    120
    0
    Cok ilgnc gercekten adi hagb neden engel oluyor.adi ustunde hukmu aciklamiyorki