Oyuncak. | Polis Forum
  1. Forumda sizden para isteyen kişilere asla itibar etmeyiniz. Kimseye 1 tl dahi göndermeyiniz. Bu konuda site yönetimi olarak sizleri uyarıyoruz. Doğacak sonuçlardan kullanıcılar sorumludur.

Oyuncak.

eecd 8 Ocak 2017

1. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    İyi akşamlar arkadaşlar.

Affiniza sığınarak birsey sormak / söylemek istiyorum.

Çocuklarınızın yaşlarını bilmiyorum ama evinizde kullanmadiginiz temiz, kırık olmayan, calisan durumda oyuncak var mı.

Dün kizima serum yükletmeye gittik yine. Acil serviste birsürü enfeksiyon hastası olduğu için, enfeksiyon kapmamamiz adina bizim serumumuzu yatan hasta servisinde taktılar. Ve dikkatimi çeken bişey oldu.

Bir hasta yakını bağış olarak küçük bir çocuk kitap okuma bölümü yaptırmış, yatan çocuklar sıkıldığı zaman alıp okusun diye.

Benimde aklıma oyuncak köşesi geldi ama hepsini kendi evimden yada kendi maddi imkanimla karşılamak şu an için zor olur.

Aklıma sizinle paylaşmak geldi.

Evde kullanmadiginiz temiz bir başkasının oynayacağı durumda oyuncaklar varsa ve hastaneye bağış yapmak isterseniz direk hastane ismini yazarak gönderebilirsiniz.

Zira yanlış anlaşılmamak için aracı olmak istemiyorum.

Kendi adıma büyük bir sevap olacağını düşünüyorum çünkü bir sürü çocuk faydalanacak, her bir çocuğun mutlu olması bize sevap kazandırır diye düşünüyorum.

Oyuncak gondermek isteyen arkadaslara hastane ismini verebilirim.

Teşekkürler.

wiya, GrayWolf, Akademika ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Kimsenin çocuğunun oynamadigi oyuncağı yok mu? :confused:

3. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Peluş oyuncak ise yıkayıp, plastik oyuncak ise silip, (steril olması acisindan) pilli oyuncak ise pillerini takip oynamaya hazir bir şekilde.

Son düzenleme: 9 Ocak 2017
  4. Akademika

Akademika Komiser Yardımcısı

101
    148
    0
    Yenge hanım benim iki evladımda büyük biri ünv diğeri lise haliyle oyuncağımızda yok.. Düşünceniz çok hoş bu bağlamda da beğen butonunu işaretledim.
    Bulunduğunuz ilde çalışan arkadaşlardan destek bulabilirsiniz diye düşünüyorum..
    Başka illerden bu şekil organize toplu olarak kargo vb. işerle uğraşılacağını çok ta düşünmemekteyim.
    Ancak;
    Hastane yönetimi ile görüşüp projenizi anlatarak buraya resmi kurum veya derneğe ait bir hesap numarası verebilirseniz 5 TL, 10 TL arkadaşlar katkıda bulanabilirler buda belli bir yekün teşkil eder sanıyorum.
    Hayırlı geceler..

eecd bunu beğendi.
  5. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0

Cevap verilmesniz ilgilenmeniz bile çok guzel.

Hastane devlet hastanesi.

Çocuk kan alma ünitesine önüne bir hayırsever de geçen hafta oyun alanı yaptırmış ve tabela ile de isim yazmışlar. ...... anısına diye.

Benim çocuğum oynayacak durumda değil ama ben bile aa ne güzel ALLAH razı olsun dedim.

Para yi devlet hastanesi hesabina yatırsan sanmam o amaçla kullanacaklarinı. İnternetten kargo ücretsiz 10-15 liralık oyuncağı direk hastanenin çocuk Anabilim dalı yatan hasta servisine bağışıntir diye gondermek daha mantikli olur. Bebek... araba... yapboz... puzzle gibi oyuncaklar...

6. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Ahhhh ahhhh çok param olsa hep bu yönde çocuklara yönelik harcadım. En büyük sevap çocuk sevindirmek.

Hele de o uzun süre kanser tedavisi için yatan yavruları sevindirmek...

Sevgi evlerinde kalan sahipsiz çocukları sevindirmek...

GrayWolf bunu beğendi.
  7. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Kızım 22 Günlükken 11 gun hastanede yattik. Evden kıyafet götürüp giydirmek yasaktı. Hastanede yıkanmış utulenmis eski püskü, yirtik ama hijyenik ne varsa onu giydirmek zorundadık.

Taburcu olduk eve geldik hiç bir Yenidoğan kıyafeti olmuyor.

Hepsini yıkadım utuledim ve hacettepe hastanesine bağışladım.

Şimdi kim giyersen eminim sevap kazaniyoruzdur.

Çünkü ben o kıyafetler içinde en yenisini seçmeye çalışırken bile kim bıraktıysa allah razı olsun diyordum.

8. Akademika

Akademika Komiser Yardımcısı

101
    148
    0
    hiç bir alış veriş sitesinde üyeliğim yok internetten alış veriş nasıl yapılır anlamıyorum bile..
    lakin internet bankacılğını arkadaşlarım öğretti sağolsunlar.. çocukta öğrenci olduğu için eft yapabiliyorum :)
    Siz yine Hastane yönetimi ile görüşerek resmi veye dernek hesabı alarak verirseniz 5-10 Tl kimseyi sarsmayacak bir meblagda burayı okuyan bir çok kişiye ben dahil hayır yapma yönünde vesile olursunuz..

eecd bunu beğendi.
  9. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0

Öneriniz için sagolun.

Bir gittiğimde doktorumuzla konuşuyum.

Ama ben kimseye güvenmem. Ya o amaçla harcamazlarsa diye aklımda soru işareti kalır.

Onun için direk hastaneye kargo olarak gönderilmesi geldi aklıma.

Sonuçta oyuncağı gören hiç bir doktor hemsire aaa bu güzelmiş alıp çocuğuma götürüyum demez.

10. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Ben evden yeni temiz bir halı götürüp köşe yapacağım. Şimdilik 3 5 oyuncak var verebileceğim. Çünkü bebeğim daha küçük şimdi oynayamasa da ileride allah nasip ederse oynar inş.

11. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Ablamin kızları büyük evlerinde akülü araba var. Ben olsam onu direk bağışlarim. Kan alırken aglamayan, serum takılınca uslu duran çocuklara ödül olarak binme hakkı verdiririm.

Ama ablam da olsa dürüst olacağım evlerine 10 bin lira maaş girmesine rağmen satmaya çalışıyor. Ver hastaneye desem vermez. 3 yıldır da evinde yakinda curuyecek satamadi da.

enricco bunu beğendi.
  12. enricco

enricco Administrator Yetkili Kişi

720
    496
    0
    Adres nedir

E6603 www.polisforum.net mobil uygulaması ile gönderildi.

13. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Fizyoterapistimize söyledim şimdi. Sen merak etme ben hem alırım hemde çevredekilere aldırırim dedi.

İnancı zayıf hatta yok diyebilirim. Sevap kısmı beni ilgilendirmiyor bu ülkedeki her çocuğun bulunduğu ortam ne olursa olsun mutlu olmaya hakkı var dedi.

Zaten ondan beklerdim böyle bir davranisi.

Eşim de is yerindeki arkadaşlarına söyleyecek.

Biz kendimiz de alacağız.

İnş. Başarabilirsek burada resimlerini paylaşacağım.

14. eecd

eecd Emniyet Amiri

680
    815
    0
    Hastane ismini vermiştim ama kaldırdım.

İsteyen olursa özelden hastane ismini paylaşacağım.

Hatta doktorumuzla görüşüp durumu anlatip doktor ismi de vereceğim.

Sonuçta bir isimsiz Kargo giderse kimse açmaya cesaret edemeye bilir.