POLSANA ALTERNATİF BİR KURULUŞ OLUŞTURULABİLİRMİ | Polis Forum

POLSANA ALTERNATİF BİR KURULUŞ OLUŞTURULABİLİRMİ

satas 7 Aralık 2016

1. satas

satas Yeni Üye

6
    3
    0
    Emniyet Teşkilatı mensupları olarak Polsanı hep eleştiriyoruz ve bu eleştirilerimiz Polsanın hep olumsuzlukları hakkında. Peki bir araya gelerek Polsana alternatif bir kurum oluşturulabilir mi. Tamamen şeffaf, bizlerin kontrolünde, daha iyi yatırımlar yapabilecek ve Emniyet Teşkilatı mensuplarının hep yararına çalışacak bir kuruluş. Bu konuda fikri olan arkadaşların yazılarını bekliyorum.

ademiyet ve batu1283 bunu beğendi.
  2. Mete

Mete Komiser

203
    79
    0
    güzel bir konu

batu1283 bunu beğendi.
  3. Cengiz16

Cengiz16 Komiser Yardımcısı

190
    62
    0
    Olsa keşke tabi yönetici olarak müdürler değil tabiki.

Sent from my iPhone using Polis Forum

4. bozkurt19

bozkurt19 Komiser Yardımcısı

119
    111
    0
    Polis sandığı değilde , polis memurları yardımlaşma ve dayanışma derneği mesela..

batu1283 bunu beğendi.
  5. donpetro55

donpetro55 Komiser Yardımcısı

124
    44
    0
    Bu kopekler yüzünden bankalarla sorunlu hale geldim Allah sizin belanizi versin

6. Cengiz16

Cengiz16 Komiser Yardımcısı

190
    62
    0
    Açıklasınlar çalışanlar kimin yakını kaç para çalındı kim kaç para maaş alıyor? BABANIZIN ÇİFTLİĞİMİ LAN ORASI

Sent from my iPhone using Polis Forum

batu1283 bunu beğendi.
  7. donpetro55

124
    44
    0
    Ya kim çalacak parayi ordaki embesil lerden başka sen ben calabilirmiyiz veyahut ihtiyacı olan bir meslektasimiz

batu1283 bunu beğendi.
  8. donpetro55

124
    44
    0
    Şimdi musteri temsilcisi ile gorustum neden yapilandirilma uygulanmıyor bankaların faiz oranları düşmüş olmasına rağmen bana mal mal konuşuyor kardesim birsey de bizim lehimize olsun yahu sanki oranın sahibesi torpilli.....

batu1283 bunu beğendi.
  9. Mete

Mete Komiser

203
    79
    0
    Konu uzerinde tartisip netice elde edersek sayin bakanimiza iletiriz

batu1283 bunu beğendi.
  10. Aydin 41

Aydin 41 Komiser Yardımcısı

128
    88
    0
    Yeni bir kuruluş o kadar kolay değil ama sandığın hüküksuz isledigini kamuoyu oluşturup sesimizi duyurmak sansimiz daha yuksek bu sabah gorustum polsanla bizim gibi kredi çekenlerin işlerinin daha zor olacağını ve kredi limitlerinin dusurulecegi izlenimini aldım.165 milyon TL fetoculere kaptırdıkları yetmezmiş gibi ihraç olan veya ttuklananlardan alacaklarını tahsil edemediklerinden aglıyorlar yani yine bizim paralarimiz uçtu böyle bir yönetim sandığı yönetiyor varın siz hesabını yapin.

batu1283 bunu beğendi.
  11. batu1283

batu1283 1.Sınıf Emniyet Müdürü

1.719
    1.082
    0
    Arkadaşlar farkına vardım ki bende dahil hepimiz acınıyoruz ama somut bir adım atmıyoruz.ayın 2 sinden bu zamana kadar günlük 1 telefon konuşmam ortalama 4 mailim ve polsanın kendi sayfasındaki mesaj bölümüne yazmış olduğum mesaj kredi taksitlerimi gösterir listeyi geçti.Bana verilen cevaplar Tüzük ve yönetmelik sözde benimle alakası olduğunu iddia ettiği maddelerin benimle hiçbir alakası bile yokken ,bunu belirtmeme rağmen halen aynı cevapları vermekten vazgeçmiyorlar.Sadece bir çalışan operatör görevlisi benimle konuşurken sizin yüzünüzden 2 haftadır soruşturma geçiriyoruz diye bir söz kaçırdı sonra üsteleyince sizin durumunuzu soruşturuyorlar arkadaşlar diye geçiştirmeye çalıştı.EVET BİR ŞEYLER YAPALIM.BİZİ MAĞDUR EDEN BU POLSANIN GERÇEK YÜZÜNÜ HERKESE GÖSTERELİM.TALTİF KONUSUNDA NASIL SESİMİZİ DUYURDUK İSEK POLSAN İÇİNDE YAPALIM.
    1- FORUM YÖNETİCİ ARKADAŞLARIM BURADAKİ POLSAN İLE İLGİLİ AYNI İÇERİKTEKİ BAŞLIKLARI ZATEN ÇOĞUNUN İÇERİĞİ AYNI BİR BAŞLIK ALTINDA TOPLAYABİLİRMİYİZ.
    2-FORUM YÖNETİCİ ARKADAŞLAR BURASINI ADRES GÖSTEREREK BURADAKİ ARKADAŞLARIN PAYLAŞIMLARINI SOSYAL MEDYADA VE ULUSAL KANALDA FORUMUN İSMİNİ DE VEREREK TWİT OLSUN .INGSTRAM OLSUN VE BENZERİ YERLERDE PAYLAŞABİLİRMİYİZ.
    3-MESLEK GEREĞİ VE BAŞIMIZDAN GEÇEN OLAYLARDAN DOLAYI TANIDIĞIMIZ BU KONUDA ÖZELLİKLE ANKARADA BULUNAN BİR İDEALİST AVUKAT İLE TEMAS KURABİLİRMİYİZ
    4-TALTİFTE YAPTIĞIMIZ GİBİ FORUMDA VE TANIDIĞIMIZ MESLEKTAŞ ÇEVRESİNDE BİR TOPLULUK OLUŞTURARAK GÜNCEL HABER PROGRAMLARINDA POLSAN KONUSUNA DEĞİNEBİLİRMİYİZ.
    Benim şu an için yapabileceğimiz aklıma gelen unsurlar bunlar.Lütfen samimi ve çözüm odaklı arkadaşlar fikirlerini beyan ederlerse ve yönetici arkadaşlar ilk iki madde hakkında bilgilendirirse sevinirim

ademiyet, İstanbulçevik34 ve bozkurt19 bunu beğendi.
  12. satas

satas Yeni Üye

6
    3
    0
    Açmış olduğum konunun az çok ilgi çekmiş olduğunu görüyorum. Arkadaşlar Polis Memurları olarak bünyemizde büyük bir ekonomik güç bulunduruyoruz. Ama bu gücümüzü kullanamadığımız gibi POLSAN bu gücü kendi kafasına göre ve hesap verme gereksinimi duymadan kullanıyor. Çoğu arkadaşlarımızın zor durumda olduklarını diğer forum ve buradaki yazılarından anlıyoruz. Bu konuyu da açmamın sebebi de zor durumda kalan arkadaşlarımıza faydası dokunmayan veya emniyet mensupların çoğuna(Polis Memuru) faydası olmayan POLSAN ın miadının dolmuş olduğunu açık bir şekilde görüyoruz. Bu konuyla ilgili olarak ne kadar çok görüş alabilirsek bu görüşleri elekten geçirdiğimizde yeni bir oluşum kendiliğinden ortaya çıkar. Net bir karar ortaya çıkarsa hayata geçirmesi çok kolay olur. Arkadaşlar oluşumun isminden ziyade içeriği konusunda fikir beyan edilirse daha faydalı olur.

13. hakanben

hakanben Bekçi

49
    21
    0
    Rütbeli ve faiz olayı olmazsa olur. Sadece yardımlaşma. Toplanan paralar yatırım amaçlı altına çevrilerek sadece ihtiyacı olanlara yine altın olarak verilir. Ama ilk 6 ay kimsenin bişey istememesi lazım. İyi bir sistem kurulup gerekli yerlerden onay alınırsa olur.

14. hakanben

hakanben Bekçi

49
    21
    0
    Biz böyle bir kuruluş oluşturamayız belki ama şu olabilir; polsana üye kaç polis varsa anlaşıp ordan ayrılıp herhangi bir katılım bankasına gidip orayla anlaşırsak olabilir. sayımız fazla olunca katılım bankası bizi ayakta karşılayacak ve istediğimiz anlaşmayı imzalayacaktır. Düşünsenize adamların kasasına heray kaç milyar para girecek. Havada kabul ederler. Ama nasıl organize olacağız. Eminimki biriken parayı hem faizsiz olarak hemde polsandan daha iyi yönetirler zaten işleri bu.

batu1283 bunu beğendi.
  15. hrna0133

hrna0133 Bekçi

25
    4
    0
    katılıyorum

16. batu1283

1.719
    1.082
    0
  17. satas

satas Yeni Üye

6
    3
    0
    Arkadaşlar üzerinde çok çalışmadım sadece fikir olarak düşündüklerim şu.
    Bir Anonim şirketi kuralım şirketin A hissesi(kurucu hisse) B hissesi, C Hissesi (halka arz olan hisseler)
    ben bu işe varım diyen 1000 veya 2000 dahada fazla olabilir arkadaşlar kişi başı belirlenecek limit ile kurucu olurlar. Polis olduğumuz için bizim yönetimde bulunmamız yasak bildiğim kadarıyla. Kurucu hissesi olan arkadaşlar bizi yönetecek ama kurucuların denetiminde dışarıdan sivil bir yönetici kadrosunu seçerek görevlendirebilir. Kurucu hisse dışındaki B hisseleri de diğer meslekdaşlarımız üye olarak alırlar. A hissesi olanda B hissesi olanda aylık belirlenecek bir miktarı maaşlarından kesinti olarak kabul ederler. Kesilen miktarın %10 veya %15 lik kısmı sigortaya fonu oluşturarak bir nevi kendi kendimizi sigortalamış oluruz. C hisseleride yöneticiler arz etmek isterse halka arz etmiş olurlar. Olurda böyle bir organizasyon kurulursa devlet ile de anlaşılırsa yapacağı faaliyetlerde destek alabilir. Bu şekilde kurulacak bir şirket kanunen verilen devlet teşviklerinden bizim adımıza yararlanmış olur. Şirket sözleşme sinide hazırlarken ortaklara borç verme faiz oranlarını merkez bankasının belirlemiş olduğu yıllık alt orandan verilecek şekilde ayarlanır. Kurulan şirket bizlerden topladığı sermaye ile daha büyük ve daha çok yatırım yapar. Her 3 senede bir kurucular sivil yönetim seçimi yapılarak kendi kendimizi yönetmiş oluruz. Bence bu şekilde yasal hiç bir sakınca yok ama yinede bir bilene danışmak en güzeli.
    yapalım diyen arkadaşlar burada veya başka bir ortamda organize olabiliriz fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum.
    300 bin gibi Emniyet Teşkilatı mensubu var 150 bin kişi evet demiş olsa ve aylık 250 TL üyelik aidatı alınmış olsa aylık 150bin X 250= 37,500,000 TL gibi bir rakam Türkiyede kurulu çoğu şirketde aylık nakit girdisi yoktur.

18. Dart31

Dart31 Banned

2.070
    1.605
    0
    İMKANSIZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

19. satas

satas Yeni Üye

6
    3
    0
    sebebinde yazarsanız en azından boşa uğraşmamış oluruz konuyuda burada kapatmış oluruz

20. batu1283

1.719
    1.082
    0
    Arkadaşım bahsettiğin örgütlenme işi ve iki kişi olarak daha dilekçe bile vermemiz yasak

VFD 600 www.polisforum.net mobil uygulaması ile gönderildi.